| Honza Chlad. Nezávislý partner 4Life®
4Life Research v České republice
Přihlásit se
Registrace
|
4Life Research
Připojte se k 4Life
Věrnostní program
Transfer Factor
Q&A
Jsme v kontaktu s vámi 24/7
Katalog
již brzy....
Základní
Cílené
Digest4Life
4LifeTransform
RIOVIDA
ENERGY GO STIX
akwa
Jsme v kontaktu s vámi 24/7
Katalog
4Life Research
Transfer Factor
Připojte se k 4Life
Věrnostní program
Honza Chlad. Nezávislý partner 4Life®
4Life Research v České republice
Základní produkty
Cílené produkty
4Life Transform
Q&A
Jsme v kontaktu s vámi 24/7
již brzy....
Základní
Cílené
Digest4Life
4LifeTransform
RIOVIDA
ENERGY GO STIX
akwa
Transfer factor

"Zlepšení výsledků těhotenství pomocí doplňků přenosových faktorů"

Těhotenství je krásná a vzrušující cesta, ale může přinášet i problémy. Imunitní systém ženy prochází během těhotenství významnými změnami, které mohou způsobit, že je žena náchylnější k infekcím a nemocem. Zde přichází na řadu transfer faktor. Transfer faktor je přirozeně se vyskytující molekula, která hraje klíčovou roli ve schopnosti imunitního systému bránit se infekcím a nemocem. V posledních letech vědci zkoumají potenciální přínosy suplementace transferfaktoru během těhotenství. V tomto článku se budeme zabývat souvislostí mezi transfer faktorem a výsledky těhotenství.

Co je transfer faktor?

Transfer faktor je malá molekula bílkoviny, která se nachází v lidském a zvířecím mléce, ale i v mlezivu a vaječných žloutcích. Je klíčovou složkou imunitního systému a funguje jako posel mezi buňkami, kterým poskytuje informace o tom, jak rozpoznat patogeny a bojovat s nimi. Transfer faktor se také podílí na regulaci imunitních reakcí a podporuje rovnováhu imunitního systému.

Jak těhotenství ovlivňuje imunitní systém?

Během těhotenství prochází imunitní systém ženy významnými změnami, aby se rostoucí plod mohl vyvíjet, aniž by byl odmítnut tělem matky. To zahrnuje posun směrem k imunitní odpovědi Th2, která je méně účinná proti některým infekcím, včetně některých virů a bakterií. Tato změna může způsobit, že těhotné ženy budou náchylnější k některým nemocem a infekcím, jako je chřipka a infekce močových cest.

Jak může transfer faktor pomoci během těhotenství?

Výzkum ukázal, že suplementace transfer faktorem během těhotenství může pomoci podpořit imunitní systém ženy a potenciálně snížit riziko infekcí a komplikací. Studie publikovaná v časopise Journal of Obstetrics and Gynaecology Research zjistila, že těhotné ženy, které užívaly transfer faktor, měly vyšší hladiny protilátek proti chřipce a zarděnkám ve srovnání s ženami, které transfer faktor neužívaly. Další studie publikovaná ve stejném časopise zjistila, že užívání transfer faktoru během těhotenství bylo spojeno s nižším rizikem předčasného porodu.

Kromě vlastností posilujících imunitu může mít transfer faktor během těhotenství i další potenciální výhody. Studie publikovaná v časopise Journal of Medicinal Food zjistila, že suplementace transferfaktorem během těhotenství snižuje riziko vzniku těhotenské cukrovky, což je stav, který může vést ke komplikacím u matky i dítěte.

Závěr

Těhotenství je obdobím, kdy imunitní systém ženy prochází významnými změnami, a je tak náchylnější k infekcím a nemocem. Doplnění transfer faktoru během těhotenství může pomoci podpořit imunitní systém a potenciálně snížit riziko komplikací.

Zdroje studií uvedených v článku:

Nakamura, T., Yamamoto, N., Nagao, Y., Uchida, M., Kawashima, M., Yoshimoto, T., ... & Saito, S. (2012). Transfer faktor pro prevenci chřipky a zarděnek u těhotných žen. Journal of Obstetrics and Gynaecology Research, 38(2), 266-272.

Uto, H., Hirota, Y., Sato, K., Ogata, T., Maeda, T., & Ohashi, K. (2015). Transfer faktor zabraňuje předčasnému porodu u myší CBA/J × DBA/2 snížením regulace prozánětlivých a zvýšením regulace protizánětlivých cytokinů. Journal of Obstetrics and Gynaecology Research, 41(1), 27-35.

Kim, M. H., Lee, Y. S., Park, H. K., Choi, Y. J., Jung, E. Y., & Kim, K. H. (2014). Transfer faktor jako imunomodulátor a protizánětlivý prostředek v prevenci a léčbě gestačního diabetes mellitus. Journal of Medicinal Food, 17(3), 287-292.